Wynajem czy kupno?

Jedną z rzeczy, o jakich marzy każdy człowiek jest posiadanie swojego własnego miejsca na ziemi, czyli swoistej bezpiecznej przystani. Takie pragnienie zazwyczaj wzmaga się jeszcze bardziej w momencie, kiedy taka osoba nie jest sama, lecz posiada rodzinę. Wtedy chęć zapewnienia jej bytu i opieki jest sprawą priorytetową, wobec czego wiąże się z kupnem lub wynajmem mieszkania. Co w dłuższej perspektywie będzie lepszym wyborem – kupno czy wynajem?

Wynajem mieszkania jest sprawą stosunkowo najłatwiejszą – wystarczy tylko posiadać stałe dochody i już można wprowadzać się do wybranego lokalu. Niestety, należy w takiej sytuacji pamiętać o wielu kwestiach. Przede wszystkim, mieszkając w danym lokalu nie jesteśmy jego właścicielami, wobec czego tracimy sporą część decyzyjności. Właściciel mieszkania może nam sprzyjać i godzić się na różnego rodzaju remonty i modyfikacje, ale może być również wręcz przeciwnie. Mieszkanie na wynajem to bardziej sposób na pomieszkiwanie, niżeli zbudowanie bezpiecznej przystani dla nas i całej naszej rodziny. Nie należy zapominać również o tym, że z czasem może się okazać, iż umowa o wynajem nie zostanie nam przedłużona i będziemy musieli się wynieść. Jak widać, wystarczyło poruszyć jedynie kilka podstawowych kwestii a niemal od razu rodzą one dosyć poważne i uciążliwe problemy.

Kupno mieszkania to już całkowicie inna bajka – jesteśmy jego właścicielem, więc możemy z nim robić praktycznie wszystko, co nam się podoba. Jest to naturalnie o wiele większy wydatek oraz bardzo poważna inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach kredyty hipoteczne są stosunkowo tanie, więc wzięcie pożyczki pod kupno mieszkania wcale nie musi bardzo obciążyć naszego domowego budżetu. Trzeba również wiedzieć o tym, że deweloperzy sprzedający nowe mieszkania bardzo często negocjują z klientami umowy w taki sposób, aby była ona jak najlepiej dopasowana do ich potrzeb.

Podsumowując, mamy dwa alternatywne wyjścia – kupno mieszkania lub wynajem. O wiele bardziej opłaca nam się zainwestować w kupno mieszkania od dewelopera i nawet spłacać je przez kilkadziesiąt lat. Pomijając już wspomnianą decyzyjność oraz fakt, iż mieszkanie jest naszą własnością, to po tych kilkudziesięciu latach mieszkanie będzie w pełni nasze – w przypadku wynajmowania mieszkania przez kilkadziesiąt lat, nadal będziemy tylko i wyłącznie jego najemcami.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.