Wybór mieszkania a komunikacja

Na pewnym etapie swojego życia każdy z nas potrzebuje pewnego rodzaju stabilizacji. Podejmujemy więc kroki w znalezieniu idealnego lokum dla siebie. Wcześniej jednak należy zastanowić, na czym bardziej nam zależy: na spokoju, zielonym otoczeniu czy może dobrej komunikacji?

Wiele młodych osób, które są już na etapie zakładania własnej rodziny i biznesu, decyduje się na wzięcie kredytu i ustabilizowanie swojej sytuacji mieszkaniowej. Wielu z nich korzysta z programu Mieszkanie Dla Młodych (MdM), który cieszy się coraz większą popularnością.

Dostęp do komunikacji miejskiej i lokalizacja

Jest to zazwyczaj pierwszy punkt, który bierzemy pod uwagę planując kupno mieszkania. W Warszawie często z jednego końca miasta na drugi własnym samochodem można jechać nawet 2 godziny. Komunikacja miejska nieco ułatwia sprawę, jednak czas dojazdu nie zmniejsza się do kilkunastu minut. Bardzo popularne są okolice centrum, z którego komunikacja miejska jest stosunkowo najlepsza. Blisko znajduje się stacja metra, liczne rozrywki, linie tramwajowe i autobusowe.

Okolice Bemowa nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupców i najemców, ze względu na transport miejski, aczkolwiek liczba terenów zielonych i parków zachęca do zamieszkania. Miasto ma w planach budowę w tej dzielnicy kolejnych odcinków II linii metra. Największym atutem dzielnicy są jednak liczne tereny zielone. To niewątpliwie duży plus dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Liczne ścieżki rowerowe i rekreacyjne sprzyjają uprawianiu sportów, bieganiu czy zwyczajnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Kolejny punkt na mapie to okolice stacji metra Słodowiec. Ze względu na transport miejski jest to również atrakcyjna lokalizacja. Przystanek metra jest dużym udogodnieniem dla osób, które chcą szybko dostać się do pracy w centrum. Również tutaj mamy dużo terenów zielonych, które skłaniają do aktywnego spędzania czasu. Bliskość Parku Olszyna i Kaskada zachęca zwłaszcza młodych rodziców. W tym wypadku mogą oni skorzystać również z licznych żłobków, przedszkoli i szkół znajdujących się w obrębie tej lokalizacji.

Warszawskie Bielany to najbardziej zazieleniona część miasta. Położona na samym początku stolicy już przy wjeździe od północy zachęca nas widokiem Lasu Bielańskiego. Również w tym wypadku komunikacja miejska ma się stosunkowo dobrze. W swoich okolicach są dwie stacje metra: Młociny oraz Stare Bielany. Przystanki tramwajowe i autobusowe również ułatwiają dotarcie do centrum miasta, jednak musimy się przygotować na to, że zajmie nam to więcej czasu.

Jedną z chętnie wybieranych lokalizacji jest także Mokotów. W tym wypadku mamy do czynienia z wieloma zaletami: stacja metra, która umożliwi komunikację z innymi częściami miasta, liczne parki,  Galeria Mokotów, restauracje i kawiarnie oraz żłobki i przedszkola.

Ochota to równie ciekawa lokalizacja jak Mokotów. W tym wypadku również możemy mówić o dobrej komunikacji miejskiej i obecności terenów zielonych. Minusem tego miejsca jest jednak bardzo mała liczba nowych inwestycji, ze względu na brak wolnych terenów. Mieszkańcy narzekają jednak na hałas i częste korki. Przyciągać może jednak charakterystyczna architektura oraz Och Teatr Krystyny Jandy.

Wybierając swoje pierwsze mieszkanie do kupna, a także na wynajem większość osób kieruje się przede wszystkim ceną za metr lub ogólnymi kosztami najmu. Inaczej wygląda to w przypadku osób, które na stałe osiedlają się w stolicy, a inaczej dla tych, którzy szukają tylko tymczasowego lokum. Pod uwagę biorą głównie dobrą lokalizację, która ułatwi im szybki dojazd do pracy. Dlatego najlepiej powierzyć poszukiwanie mieszkania profesjonalistom, którzy są świetnie zorientowani na rynku, znają całe miasto i bez problemu znajdą idealnie mieszkanie dla swojego klienta.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.