Warszawiacy uciekają z centrum

Hałas, tłumy i zanieczyszczenie powietrza cechują większość warszawskich dzielnic. Są to jedne z głównych powodów, które skłaniają warszawiaków do relokacji w spokojniejsze miejsca. Prym w tym zakresie wiedzie dzielnica Bielany. Przyciąga ona ciszą, porządkiem, dobrym usytuowaniem i wyjątkowo dużą, jak na miasto, ilością terenów zielonych.

„Zielone płuca” Warszawy.

Bielany to jedna z osiemnastu dzielnic Warszawy, która położona jest w północno-zachodniej części stolicy, na lewym brzegu Wisły. Ich główną cechą jest znaczna liczba wszelkiego rodzaju terenów zielonych. Szacuje się, że zajmują one około trzydziestu procent całej powierzchni Bielan. Wśród zieleni przeważają lasy, które w dużym stopniu oczyszczają stołeczne powietrze. To właśnie z tego powodu dzielnica ta określana jest mianem „zielonych płuc” Warszawy. W związku z tym, że w centrum redukuje się ilość zieleni, Bielany są oazą dla osób, które pragną mieszkać i żyć w mieście, a jednocześnie cieszyć się świeżym powietrzem.

Komunikacja i kultura

Od 2008 roku mieszkańcy Bielan mają możliwość korzystania z metra. W całej dzielnicy znajdują się aż cztery jego stacje, z których każdego dnia korzystają tysiące ludzi. Dzięki temu nawet osoby, które pracują w centrum, mają możliwość bezproblemowego dotarcia do swojego miejsca zatrudnienia. Poza tym istnieje oczywiście również możliwość dotarcia do Śródmieścia autobusem lub tramwajem. Dodatkowo, rodzice dzieci w różnym wieku nie muszą martwić się o edukację swojego potomstwa. Ci, którzy posiadają młodsze pociechy, mają do wyboru ponad trzydzieści przedszkoli na terenie Bielan. Rodzice tych starszych mogą zaś wybierać wśród 24 szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto na terenie tej dzielnicy działają dwa domy kultury, w których dzieci po szkole mogą poszerzać swoją wiedzę lub poznać swoich rówieśników.

Bielany – idealne miejsce dla każdego

Bielany są dzielnicą, która swoim urokiem przyciąga najróżniejszych ludzi. Jest to miejsce przyjazne osobom, które lubią spędzać aktywnie wolny czas, ponieważ w tamtejszych lasach i parkach jest wiele ścieżek rowerowych i obiektów sportowych. Osoby starsze również będą czuły się tam bardzo dobrze,  z uwagi na panującą ciszę i spokój. Po wielu latach ciężkiej i często żmudnej pracy, pragną one odpocząć w miejscu, gdzie będą jednocześnie mogły udać się do pobliskiego sklepu po zakupy, jak i do parku, w którym można w pogodzie ducha pospacerować na łonie natury.

Dzielnica ta jest również idealna dla wszystkich rodzin z dziećmi. Z ekologicznego punktu widzenia istnieje tutaj wiele możliwości spędzania czasu w sposób, który dla innych dzielnic wręcz nie istnieje. Nauczyciele często korzystają z dobrodziejstw natury i zabierają dzieci na edukacyjne wyjścia, które nie tylko rozwijają fizycznie, ale i intelektualnie. Mamy niemowlaków mogą natomiast często wychodzić ze swoimi pociechami na spacery i nie martwić, że jedyne, co będą one wdychać, to spaliny czy smog.

Jak widać na powyższych przykładach, Bielany są miejscem, w którym każdy, bez wyjątku, będzie czuł się po prostu dobrze. Niewiele miast w Polsce może poszczycić się posiadaniem tak komplementarnej dzielnicy. Dzielnicy, która nie dość, że jest odpowiednia dla wszystkich grup społecznych, to dodatkowo posiada wręcz idealnie zorganizowaną sieć transportu i oświaty. No, i co najważniejsze, dzielnicy, w której oddychać można świeżym i mało zanieczyszczonym powietrzem. Bielany to miejsce dla każdego, kto pragnie żyć w mieście, a równocześnie często obcować z naturą.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.