Rozwój Bielan sprzyja dalszym inwestycjom

Według wszelkich danych i statystyk Bielany to jedna z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych dzielnic Warszawy. Z roku na rok na Bielanach, które cieszą się opinią najładniejszej i najczystszej z dzielnic Warszawy,  przybywa nie tylko lokali mieszkalnych, ale także innego rodzaju inwestycji, co sprawia, że wartość gruntów staje się coraz wyższa.

Jeszcze kilka lat temu Bielany, najdelikatniej mówiąc, nie należały do najbardziej atrakcyjnych mieszkaniowo rejonów Warszawy; mało kto chciał się tutaj przeprowadzić a sama dzielnica miała status „bardzo ładnych obrzeży“ miasta. Jednak sytuacja szybko miała zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Co o tym zadecydowało? Deweloperzy, którzy rokrocznie inwestują dziesiątki milionów złotych w kolejne inwestycje na Bielanach, uważają, że jest to dzielnica o ogromnym, wciąż jeszcze niedocenianym potencjale. Pierwszym z czynników, które wpływają na atrakcyjność, Bielan, jest łatwy dostęp do różnych linii komunikacyjnych, jak tramwaje i autobusy, ale także metro (stacja Słodowiec) oraz Trasa Armii Krajowej. Co więcej, sieć połączeń komunikacyjnych wciąż się rozwija, dzięki czemu dojazd do innych części Warszawy staje się coraz łatwiejszy. Jeśli dodamy do tego obecność dwóch dużych parków miejskich, Parku Herberta oraz Parku Olszyna, a także ogólnie bardzo dużą liczbę terenów zielonych, to Bielany zaczynają się nam jawić jako coś w rodzaju cichej, pełnej uroku enklawy, która nie jest położona w samym sercu miasta, ale jednocześnie, dzięki sieci komunikacyjnej, nie można jej nazwać peryferiami. Dodatkowo, w pobliżu znajdują liczne obiekty edukacyjne, jak chociażby renomowane liceum im. Joachima Lelewela położone na niedalekim Żoliborzu oraz wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, na przykład nowoczesna baza  obiektów sportowych przy ulicy Potockiej, która obejmuje  miedzy innymi aquapark, boiska do piłki nożnej, koszykówki oraz korty tenisowe. Na terenie Bielan powstaje wiele galerii handlowych. Od podobnych obiektów w innych częściach Warszawy odróżnia je jednak to, że są gęsto otoczone zielenią, przez co nabierają szczególnej atrakcyjności i, co najważniejsze, jeszcze bardziej zwiększają wartość pobliskich lokali mieszkalnych.

W kontekście powyższych informacji nie może dziwić fakt, że inwestorzy uważają Bielany za skarb, który tak naprawdę wciąż jeszcze nie został dokładnie oszacowany. Istotnie, wszystko wskazuje na to, że ta dzielnica ma wszelkie dane po temu, aby stać się atrakcyjną, samowystarczalnym, całkowicie autonomicznym obszarem, z którego jednak bez żadnych problemów można dostać się do innych dzielnic Warszawy, a także innych regionów Polski (Trasa Armii Krajowej, trasa wylotowa S7 na Gdańsk). Przy tym wszystkim, Bielany wyróżniają się jeszcze jedną niezwykle istotą cechą, a mianowicie jakością powietrza. Mieszkańcy Bielan oddychają powietrzem o wiele czystszym, niż mieszkańcy innych dzielnic Warszawy. Decyduje o tym bardzo duża ilość terenów zielonych, które zajmują ponad 30% powierzchni dzielnicy, co stanowi ewenement na skalę krajową.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.