Kto może zamieszkać na Bielanach ?

Wiele osób, zwłaszcza ze wschodniej części Polski, planuje przenieść się do stolicy naszego kraju. Szukają tutaj lepiej płatnej pracy i nowych możliwości rozwoju. Dla większości z nich jest to szansa na spędzenie życia w warunkach, o których do tej pory tylko marzyli. Kiedy już zdecydują się podjąć kroki ku przeprowadzce, pojawia się kwestia najważniejsza: w jakiej dzielnicy Warszawy będzie najwygodniej i najrozsądniej zamieszkać? Do wyboru jest ich aż osiemnaście. Jest jednak taka dzielnica, która ma wiele zalet, co sprawi, że wybór będzie o niebo łatwiejszy.

Warszawskie Bielany to miejsce, które łączy w sobie cechy dużego miasta z niesamowicie pięknymi obszarami zielonymi. Dzielnica ta położona jest w zachodnio-północnej części stolicy, na lewym brzegu Wisły. Nazywana jest najładniejszą i to nie bez powodu: prawie trzydzieści procent jej powierzchni zajmują tereny zielone, głównie lasy. Ze względu na nie Bielany określane są jako „zielone płuca” stolicy. Każdy mieszkaniec czy turysta może spędzić w nich bardzo aktywnie wypoczynek, spacerując lub jeżdżąc rowerem. Czyż to nie wspaniałe, że nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby cieszyć się łonem natury? Jest to raj dla osób starszych, które chcą zachować pełnię sił. Mogą spacerować tak długo, aż im zabraknie energii. Mają ciszę i spokój, tak bardzo upragnioną przez każdego, kto przez lata ciężko pracował. Wszystko, czego potrzebują mają praktycznie na wyciągnięcie ręki. Przecież to miasto, gdzie sklepy czy apteki są dosłownie za rogiem. Bielany to też miejsce bardzo odpowiednie dla singli czy młodych par. Nawet, gdy nie uda im się znaleźć pracy w tej konkretnej dzielnicy, nie mają się o co martwić, gdyż znalezienie jakiegokolwiek środka transportu, nie stanowi tu najmniejszego problemu. I co najważniejsze, od 2008 roku kursuje tutaj metro. W samej tej dzielnicy zatrzymuje się ono aż na czterech stacjach! Tańszego i wygodniejszego środka lokomocji, to już trzeba chyba tylko ze świecą szukać. Po pracy wszyscy mogą zaś udać się na orzeźwiający spacer do pobliskiego lasu lub iść do jednego z wielu pubów, które umiejscowione są tak, by nie przeszkadzać innym mieszkańcom.

Dzielnica ta jest również bardzo atrakcyjna dla studentów, którzy na jej terenie mogą znaleźć kilka znakomitych uczelni. Jeśli wybiorą jedną z nich, nie będą musieli wydawać dodatkowo pieniędzy na transport. A wszyscy wiemy, że studenci, jak nikt inny, szukają oszczędności, gdzie tylko się da. Dlatego jest to dla nich dodatkowa zachęta do zamieszkania tam. Bielany to również wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich rodzin z dziećmi. Te młodsze rodzice mogą posłać do jednego z ponad trzydziestu przedszkoli, a te starsze mają do wyboru jedną z 24 szkół ponadgimnazjalnych. W ramach zajęć przedszkolnych wychowawcy często zabierają dzieci do lasów. Dzięki temu już od najmłodszych lat poznają zewnętrzny świat i mogą spotkać w rzeczywistości te zwierzątka, o których uczyły się w klasie. Są to bardzo cenne lekcje. Nie we wszystkich miastach istnieją takie możliwości, dlatego należy z nich korzystać, kiedy to tylko możliwe. Dzieci, które spędzają czas na powietrzu, to dzieci nie tylko zdrowsze, ale i szczęśliwsze. Młodzież, natomiast, po szkole może iść do domu kultury (na Bielanach istnieją dwa), gdzie nie tylko odda się swojemu hobby, ale i pozna wielu rówieśników, z którymi być może się zaprzyjaźni. Dzięki obecności opisanych już terenów zielonych młode mamy nie muszą się martwić, gdzie wyjść na spacer z niemowlakiem. Mogą tam chociażby uczyć swoje dzieci chodzić i nie martwić się, że wybiegną na ulicę i wpadną pod koła samochodu.

Przy wyborze odpowiedniego miejsca do zamieszkania w Warszawie, naprawdę warto zastanowić się nad wynajęciem lub kupnem go na Bielanach. Każde miasto powinno mieć u siebie chociaż namiastkę miejsca takiego, jak to. Miejsca, w którym zamieszkać może praktycznie każdy. Miejsca, w którym zarówno sieć transportu, jak i oświaty jest świetnie zorganizowana. I przede wszystkim miejsca, gdzie można oddychać czystym i świeżym powietrzem. Bielany to lokalizacja idealna dla wszystkich grup społecznych, które pragną żyć w mieście, a jednocześnie codziennie obcować z naturą.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.