Mieszkanie pod wynajem na Bielanach?

Nie bez przyczyny uważa się, że inwestycja w nieruchomości jest jedną z bardziej bezpiecznych i pewnych form powiększania swojego kapitału. W sytuacji, gdy średnia rentowność z wynajmu mieszkania przewyższa zysk z lokaty bankowej, kupno mieszkania pod wynajem może się okazać bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. To, jak wysoki będzie zwrot z takiej inwestycji zależy oczywiście w dużym stopniu od wyboru mieszkania, z którego wynajmu będziemy chcieli czerpać profity – jego wielkości, standardu oraz lokalizacji.

Gdzie i w jakie lokale najlepiej inwestować?

Na krajowym rynku nieruchomości sytuacja jest jasna – nieodmiennie to Warszawa jest największym i jednocześnie najbardziej stabilnym rynkiem nieruchomości. Najbardziej popularne i najchętniej wynajmowane, nie tylko zresztą w stolicy, są apartamenty i mieszkania mniejsze lub średniej wielkości – zazwyczaj jedno, lub dwupokojowe. Jednocześnie właśnie takie lokale, szczególnie te w dobrych lokalizacjach, zapewniają najlepsze obłożenie i najwyższą rentowność. Komentatorzy rynku zgodnie zwracają też uwagę na fakt, że popularność najmu w ostatnich latach systematycznie wzrasta, co z pewnością jest dobrą informacją dla każdego, kto skłania się ku tego typu inwestycji.

Dlaczego właśnie warszawskie Bielany? Komunikacja, infrastruktura, rekreacja.

Doskonale skomunikowane z resztą miasta za pośrednictwem Metra, autobusów i tramwajów Bielany przyciągają z roku na rok coraz więcej nowych mieszkańców i nowych inwestorów, dzięki czemu wciąż intensywnie się rozbudowują, zachowując jednak przy tym wciąż swój niepowtarzalny, zielony i naturalny charakter. Ścieżki rowerowe, które prowadzą poprzez plac Wilsona i Cytadelę na nadwiślańskie bulwary i Stare Miasto są chętnie wybierane przez rowerzystów i rolkarzy – z Bielan do ulubionych miejsc w stolicy swobodnie można się dostać praktycznie każdym środkiem lokomocji.

Parki, rezerwat przyrody i mnóstwo zieleni, a jednocześnie nowoczesne place zabaw, żłobki, przedszkola, szkoły, apteki i przychodnie oraz Szpital Bielański ceniony zwłaszcza za swój oddział ginekologiczno-położniczy czynią z tej części stolicy idealne miejsce dla młodych ludzi zakładających dopiero rodziny, którzy nie mogą sobie jeszcze pozwolić na kupno własnego mieszkania. Główne ulice Bielan, zwłaszcza przebudowana w ostatnich latach Kasprowicza, zyskały bardzo szerokie, przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, chodniki, którymi spacer uprzyjemniają przechodniom przepiękne drzewa, krzewy i nasadzenia. Całe Bielany zachowały zresztą wciąż bardzo przestrzenny, naturalny i pełen zieleni charakter, czym w pełni zasługują na miano zielonych płuc Warszawy. Lasek Bielański i Kępa Potocka oraz Las Młociński i pobliska Puszcza Kampinowska to fantastyczne miejsca do spędzania czasu na łonie natury, rowerowych i pieszych wycieczek oraz wspólnej zabawy z dziećmi.

Bielany upodobali sobie również studenci – swoje siedziby mają tu 3 wyższe uczelnie, a do klubów, kin i teatrów Warszawy można stąd w kilkanaście minut dostać się Metrem. Mieszkania wynajmują tu zresztą nie tylko studenci AWF, UKSW oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego, ale także studenci SGH, SGGW, Politechniki oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ze znalezieniem najemcy na niewielkie mieszkanie w tej okolicy nie powinno więc być większych problemów.

Optymistyczne prognozy.

Coraz częściej jako jedną z najciekawszych warszawskich lokalizacji wskazuje się doskonale skomunikowane za pośrednictwem Metra, intensywnie unowocześniane a jednocześnie wciąż niezwykle urokliwe i pełne zieleni, warszawskie Bielany – oferty najmu w tej okolicy są bardzo popularne zarówno wśród studentów, jak i młodych rodzin z dziećmi, a to głównie te dwie grupy odbiorców napędzają cały rynek wynajmu nieruchomości.

Prognozy mówią, że coraz więcej ludzi będzie się decydowało na wynajem mieszkania, a rynek pod tym względem będzie stopniowo przybliżał się do sytuacji, z jaką mamy do czynienia w krajach Europy Zachodniej, gdzie odsetek ludzi mieszkających w wynajętym lokalu jest wyraźnie wyższy. W Polsce ten trend z pewnością będzie się jeszcze nasilał, dlatego jest to dobry moment na tego rodzaju inwestycje. Warszawskie Bielany mogą zaś okazać się dobrym ku temu miejscem.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.