Kupię nowe mieszkanie – kiedy?

Mnóstwo osób planuje zakup mieszkania. Jednak większość z nich myśli o tym przyszłościowo i wciąż wynajmuje lokale mieszkalne. Decyzja o kupnie mieszkania nie jest łatwa, aczkolwiek jest wiele powodów, dla których nie warto z tym zwlekać. Podstawowym powodem jest coraz mniejsza dostępność mieszkań, szczególnie w dużych miastach oraz atrakcyjnych dzielnicach. O wiele korzystniejszy jest zakup mieszkania nowego – z rynku pierwotnego. Dzięki temu można dane miejsce wyposażyć w sprzęty, które nam odpowiadają oraz z łatwością udekorować każde pomieszczenie. W przypadku kupowania mieszkań z rynku wtórnego często pojawiają się problemy, ponieważ większość z nich wymaga gruntownego remontu, który dodatkowo zwiększa koszty związane z zakupem, wydłuża czas oczekiwania na mieszkanie oraz powoduje, iż przyszli właściciele muszą poświęcić wiele czasu na dodatkowe czynności. Wśród nich jest wybór odpowiedniej ekipy remontowej, często zdarza się, iż daną firmę remontową trzeba zmieniać podczas remontu, ponieważ nie spełnia ona oczekiwań. Należy również ustalić plany zmian, uwzględniając przy tym występujące w mieszkaniu instalacje; nierzadko okazuje się, iż nie można dokonać niektórych przeróbek. Remont przedłuża się, wymaga czasu, energii i wielu obowiązków. Natomiast dekorowanie i wyposażanie nowego mieszkania jest o wiele prostsze niż przeróbka już istniejącego. Poza tym stare mieszkania oparte na starym budownictwie często nie są nowoczesne, odpowiednio wyciszone, można znaleźć w nich wiele wad konstrukcyjnych. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego.

Kiedy kupić nowe mieszkanie?

Obecnie rynek nieruchomości oferuje bardzo mało nowych mieszkań, więcej ogłoszeń dotyczy mieszkań z rynku wtórnego. A kupujący mieszkania często nie mogą odnaleźć odpowiedniego lokum w wymarzonej lokalizacji. Można spotkać się z wieloma ogłoszeniami typu „Kupię mieszkanie w Warszawie”. Z zakupem mieszkania nie należy zwlekać z wielu powodów, jednym z nich jest to, iż z czasem jest coraz mniej dostępnych mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach i bezpiecznych dzielnicach. Kolejnym powodem jest to, iż mieszkanie w wynajmowanym lokum generuje dodatkowe koszty. Im dłużej mieszka się w wynajmowanym miejscu, tym więcej pieniędzy, które można przeznaczyć na spłatę kredytu, a co za tym idzie inwestycje w nowe mieszkanie, zostaje zmarnowane. Wiele osób przekłada decyzję o kupnie nowego mieszkania ze względu na koszty kredytu, woli odkładać na własne lokum. Jednak większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że fundusze przeznaczane na wynajem przepadają bezpowrotnie i łączna ich kwota generowana przez kilka lat znacznie przewyższa koszty kredytu. Wobec tego bardziej opłacalne jest jak najwcześniejsze zakupienie swojego mieszkania, tym bardziej, iż komfortowa świadomość, że mieszka się u siebie, a nie u obcych ludzi.

Gdzie kupić nowe mieszkanie?

Nowe mieszkanie najlepiej kupić w dzielnicy atrakcyjnej, z której jest bardzo dobry dojazd do wielu lokalizacji w mieście. Okolica, którą powinno brać się pod uwagę przy kupnie mieszkania, powinna również być bezpieczna i rozwijająca się. Ostatnio najczęściej ogłoszenia o treści „Kupię nowe mieszkanie w Warszawie” można znaleźć na warszawskich Bielanach. Dzielnica ta leży w lewobrzeżnej części miasta, charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem oraz bardzo dużym zazielenieniem. Jest w niej wiele atrakcyjnych miejsc, w których można miło spędzać czas. Znajduje się w idealnej odległości od centrum miasta. Z warszawskich Bielan można dojechać do najważniejszych lokalizacji w szybki i łatwy sposób, a zarazem jest to spokojna okolica, do której można uciec od miejskiego zgiełku. Te i wiele innych plusów powodują, że coraz więcej osób pragnie zamieszkać właśnie tam. Deweloperzy, zauważając, że ta dzielnica jest najbardziej atrakcyjna, rozwinęli w niej budowę nowych mieszkań, co okazało się idealną inwestycją, ponieważ na warszawskich Bielanach pozostaje coraz mniej mieszkań do kupna. Podsumowując, decyzję o kupnie nowego mieszkania najlepiej jest podjąć jak najszybciej, a wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji są warszawskie Bielany.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.