Dlaczego warto inwestować na Bielanach?

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach inwestycja w mieszkania na wynajem jest uważana za jedną z najbardziej pewnych i bezpiecznych metod lokowania pieniędzy. W czasach, kiedy polityka banków centralnych wzbudza coraz większy niepokój, a światowymi rynkami co i rusz wstrząsają kolejne tąpnięcia, które potrafią w krótkim czasie radykalnie odmienić wartość poszczególnych walut, surowców albo towarów, szczególnej wartości nabierają te formy inwestycji, które z prostych powodów zawsze będą przynosić pieniądze.

Trend wzrostowy, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy na Bielanach, jest wyraźny i według zgodnej opinii wszystkich ekspertów będzie się utrzymywał. Kupując mieszkanie na Bielanach w celu wynajęcia nie tylko wybieramy jedną z najpewniejszych w dzisiejszych czasach inwestycji, która zapewni nam stały miesięczny dochód. Według licznych wyliczeń, wartość nieruchomości na Bielanach w przeciągu najbliższych kilku lat powinna wzrosnąć o około 30%. Kupując więc dzisiaj mieszkanie za milion złotych, po kilku latach powinnyśmy być bogatsi o 300 tys (plus zysk z samego wynajmu).

Z całą pewnością, boom inwestycyjny na Bielanach nie jest kwestią przypadku: developerzy inwestują tutaj ogromne kwoty, ponieważ są całkowicie przekonani, że przyniesie im to spory zysk. Nie ma żadnych powodów, aby sądzić, że w przypadku inwestorów indywidualnych miałoby być inaczej. Warto skorzystać z możliwości, jaką daje dynamiczny rozwój Bielan, już teraz, kiedy wartość nieruchomości wciąż jeszcze znajduje się na relatywnie niskim poziomie.

Położone w lewobrzeżnej części miasta Bielany to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Wśród nowych mieszkańców stolicy cieszą się one coraz większą popularnością, a ci, którzy znają Bielany od dawna, coraz bardziej doceniają ich urok. Na ponad 32 kilometrach kwadratowych znajduje się wszystko, co niezbędne do życia w dużym mieście. Dlaczego warto tam zamieszkać? Warszawskie Bielany nie bez powodu nazywane są „zieloną dzielnicą” lub „zielonymi płucami” Warszawy. Zaledwie połowę ich powierzchni zajmują zabudowania, natomiast aż 28% stanowią lasy, parki i rezerwaty. Szukając odpowiedniej lokalizacji do zamieszkania, bardzo często jednym z istotniejszych dla nas elementów są właśnie tereny zielone, czyli miejsca, w których możemy swobodnie biegać, jeździć na rowerze, iść na spacer i odpocząć na łonie natury.

Na terenie warszawskich Bielan znajduje się wiele takich obszarów, wśród których warto wymienić m.in. Las Bielański, Las i Park Młociński, a także Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Olszyna”. Dodatkowo Bielany sąsiadują również z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wspomniany wcześniej Las Bielański to jeden z najcenniejszych rezerwatów w Warszawie, który zajmuje powierzchnię 152 hektarów i stanowi część prastarej Puszczy Mazowieckiej. Na skraju skarpy znajduje się taras widokowy – miejsce, w którym w XIX i XX wieku odbywały się słynne bielańskie pikniki, na które przybywało się Wisłą. W otoczeniu Lasu Bielańskiego stoi zabytkowy Klasztor Kamedułów, do którego pielgrzymowali królowie Polski – to dodatkowy, historyczny element tej dzielnicy.

Oprócz Lasu Bielańskiego czy zespołu klasztornego kamedułów, na Bielanach znajdują się także inne atrakcje turystyczne i historyczne lokalizacje. W dzielnicy tej można odwiedzić m.in. Cmentarz Żołnierzy Włoskich, forty Twierdzy Warszawa z XIX wieku czy zespół pałacowo-parkowy Młociny z Pałacem Henryka von Brühla. Do zabytków Bielan zaliczyć można także kościoły, np. kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny przy ulicy Wólczyńskiej.

Wśród licznych terenów zielonych znajduje się także wiele szlaków rowerowych i pieszych, z których słyną Bielany. Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele obiektów sportowych: korty tenisowe, pływalnie i boiska. Działa tutaj również ponad 30 klubów sportowych. To idealne miejsce dla osób, które uprawiają sport i chcą prowadzić zdrowy styl życia. Dodatkowo dzielnica ta jest znana z organizacji wielu sportowych imprez plenerowych takich jak: Bielański Rajd Rowerowy czy Bieg Chomiczówki. Na Bielanach nie brakuje także miejsc naukowych i kulturalnych – działa tam kilka ośrodków kultury, np. Bielański Ośrodek Kultury, biblioteki, a także instytuty naukowe, m.in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Instytut Sportu. Na terenie dzielnicy zadbano także o rozwój szkół i przedszkoli dla najmłodszych mieszkańców. Znajduje się tam wiele placówek prowadzących edukację na różnych poziomach kształcenia, a wśród nich szkoły katolickie oraz integracyjne. Ta dzielnica to także odpowiednie miejsce dla studentów. Swoje siedziby posiada tam aż pięć uczelni wyższych: Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Papieski Wydział Teologiczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji.

Bielany są także bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta. Dzięki uruchomieniu w październiku 2008 roku bielańskiego odcinka metra, mieszkańcy dzielnicy mogą bez problemu dostać się do centrum stolicy. Na terenie Bielan powstały 4 stacje metra, a dodatkowo komunikacja jest także możliwa za pomocą autobusów i tramwajów. Dla zmotoryzowanych mieszkańców najważniejszymi trasami są Trasa Armii Krajowej oraz trasa wylotowa nr 7 w kierunku Gdańska. Nie można także zapominać o planach na przyszłość Bielan. We wrześniu w dzielnicy rozpoczęły się prace przy budowie nowego centrum handlowego – w Galerii Młociny zlokalizowanych będzie ponad 220 sklepów. Nie zabraknie także restauracji, kawiarni, kina z dziewięcioma salami, klubu fitness oraz trzykondygnacyjnego parkingu podziemnego.

Na dachu galerii znajdować się będzie lodowisko, ścieżka do biegania oraz zieleń. Obiekt ma być oddany do użytku mieszkańcom dzielnicy w listopadzie 2018 roku. Władze Bielan planują także zainwestować w modernizację już istniejących placówek oświatowych, remont ulic, rewitalizację terenów zielonych, a także budowę nowych przedszkoli czy nowoczesnego żłobka publicznego przy ulicy Tołstoja, który będzie wykorzystywał do ogrzewania i chłodzenia energię pochodzenia geotermalnego. Bielany to dzielnica Warszawy mająca bardzo wiele do zaoferowania. To odpowiednie miejsce dla osób, które lubią spędzać wolny czas na łonie natury – dzięki swojemu ukształtowaniu i położeniu Bielany pozwalają na uprawianie turystyki rowerowej oraz pieszej. Jest to także dzielnica dobrze skomunikowana, o dużej ilości szkół i przedszkoli, organizująca wiele imprez kulturalnych i sportowych. Ciągle się rozwija, oferując swoim mieszkańcom coraz więcej możliwości i udogodnień. To niewątpliwie niezwykle przyjazne miejsce, gdzie każdy poczuje się komfortowo.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.