Bielany – idealne miejsce dla rodziny z dziećmi

Wśród osiemnastu dzielnic Warszawy Bielany są wyjątkowe. Od lat nie tracą w statystykach, jeśli chodzi o zakup i budowę nowych mieszkań. Jest to dzielnica, w  której warszawiacy po prostu chcą mieszkać. Co stanowi o wyjątkowości tego fragmentu stolicy?

Lokalizacja

Bielany są oddalone od ścisłego centrum Warszawy. Zaliczane są do peryferyjnych dzielnic, podobnie jak Bemowo czy Ursynów. Są jednak doskonale skomunikowane z resztą miasta. Dla wybierających transport publiczny, najszybszym środkiem transportu będzie metro. Przecinające dzielnicę wzdłuż, umożliwia szybki dojazd niemal do każdego obszaru Bielan, jak Marymont, Stare Bielany, Wawrzyszew czy Młociny. Dostępna jest także cała sieć linii tramwajowych i autobusowych. Dla poruszających się po mieście samochodem dojazdy ułatwią drogi, po których można poruszać się szybko, jak Wisłostrada, czy Trasa Armii Krajowej . Z Bielan łatwo dostać się do centrum, ale również na prawą stronę Wisły, Żoliborz lub Bemowo. Dodatkowo, łatwo możemy wyjechać z Warszawy, bez męczącego stania w korkach.

Zieleń

Bielany są zieloną dzielnicą, z dużą ilością terenów rekreacyjnych, parków, a nawet lasów i rezerwatów. Według badań i pomiarów jakości powietrza, to też jedna z najczystszych dzielnic Warszawy. Rezerwat Las Bielański jest jednym z miejsc, gdzie możemy pospacerować, nacieszyć się ciszą i świeżym powietrzem. Tereny rekreacyjne idealne dla rodzin z dziećmi znajdują się także niewiele dalej, w Zespole Dęby Młocińskie, gdzie są ogólnodostępne miejsca specjalnie przygotowane do grillowania. Projektanci pomyśleli także o placu zabaw dla dzieci. Z Bielan niedaleko jest też do Puszczy Kampinoskiej, doskonałego miejsca na rodzinne wycieczki. Na Bielanach jest też dobrze rozwinięta sieć ścieżek rowerowych, zarówno wzdłuż ulic, jak i na terenach rekreacyjnych.

Infrastruktura

Na obszarze Bielan znajduje się wszystko co mieszkańcom jest niezbędne do życia. Jest to rodzinna dzielnica, z dużą ilością żłobków, przedszkoli i szkół dla młodszych i starszych dzieci. Są tu też centra kultury, jak na przykład Bielański Dom Kultury czy liczne biblioteki. Na Bielanach znajdują się też ciekawe atrakcje i zabytki, jak klasztor i kościół pokamedulski, w pobliżu którego znajduje się niezwykle atrakcyjny taras widokowy.

Kolejnym atrakcyjnym punktem Bielan będzie powstająca galeria handlowa na Młocinach, w której planowane jest otwarcie ponad dwustu sklepów, restauracji oraz dużego i nowoczesnego kina.  Dla lubiących ruch i kochających sport na Bielanach znajdzie się cała masa miejsc i obiektów sportowych. Wśród nich wymienić trzeba korty tenisowe, pływalnie, boiska do sportów zespołowych oraz lodowisko, jedno z nich jest planowane na dachu budowanej galerii handlowej.

Także ze względu na poczucie bezpieczeństwa i spokój, na zakup mieszkania na Bielanach decydują się rodzice z dziećmi lub młode małżeństwa planujące założyć rodzinę. W związku z tym społeczność Bielan jest stosunkowo młoda.

Bielany to doskonałe miejsce dla inwestycji dla deweloperów. W dzielnicy powstaje wiele nowych osiedli mieszkalnych. Ich atutem jest doskonała komunikacja z resztą Warszawy. Spokój i cisza oraz duża ilość terenów zielonych sprawia, że żyje się tu spokojnie. Bielany mają pod dostatkiem szkół i przedszkoli. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z małymi i większymi dziećmi. To dzielnica stale rozwijająca się, w której mieszka się i będzie mieszkać komfortowo.

Wymienione zalety mieszkania na Bielanach skłonią z pewnością niezdecydowanych do wyboru tej właśnie lokalizacji. Jest to doskonałe miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Bliskość wyższych uczelni sprawia, że to także dobre miejsce do kupna mieszkania jako inwestycji pod wynajem. Ceny mieszkań w porównaniu z resztą Warszawy są przystępne. Dużo jest też na Bielanach nowych, atrakcyjnych inwestycji. Bielany to dzielnica idealna do zamieszkania. Kto raz zdecydował się na tę lokalizację, nie będzie już szukał nieruchomości w innych dzielnicach Warszawy. Tutaj po prostu chce się mieszkać.

 WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.      WYPRZEDAŻ MIEJSC POSTOJOWYCH W GARAŻACH budynki: B,C,D.