Warszawa zachodnia czy wschodnia?

Własne mieszkanie w Warszawie to marzenie wielu osób. Nie tylko wynajmujących warszawiaków, ale również mieszkańców innych regionów kraju. Stolica kojarzy się bowiem z dobrą pracą, bogatym życiem kulturowym czy wysokiej jakości ofertą edukacyjną. Jednak Warszawa to duże miasto, więc szukający nieruchomości powinni dokładnie się zastanowić, po której stronie Wisły i w jakiej dzielnicy chcą zamieszkać. Będzie to rzutować nie tylko na komfort codziennego życia, ale również wartość mieszkania w przyszłości. Odpowiedzialny wybór lokalizacji jest także ważny w przypadku inwestorów, kupujących mieszkanie pod wynajem i liczących na zyskowną inwestycję. Pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: Warszawa zachodnia czy wschodnia?

 

Zachód rządzi

Eksperci rynku nieruchomości są zgodni, zdecydowanie rozsądniejszym pomysłem jest inwestowanie po zachodniej stronie Wisły. A lista zalet wyboru właśnie tej części miasta jest długa. Stolica kojarzy się przede wszystkim z dużymi możliwościami zawodowymi i edukacyjnymi. Do pracy czy szkoły każdy chce jednak dotrzeć możliwie szybko, a to umożliwia komunikacja miejska oraz nowoczesne drogi. Tych ostatnich jest zdecydowanie więcej po zachodniej stronie rzeki, wystarczy wspomnieć chociażby popularną Wisłostradę. Pierwsza i najdłuższa linia warszawskiego metra także biegnie wzdłuż Wisły po zachodniej stronie miasta. Co prawda, kolejna nitka łączy zachód i wschód Warszawy, ale po wschodniej stronie jest to zaledwie kilka stacji. A jak wiadomo metro to najszybszy sposób poruszania się po mieście. Zachodnia część stolicy to również Stare Miasto, liczne zabytki i więcej możliwości uczestniczenia w życiu kulturowym. 

 

Nowoczesna infrastruktura i bliskość natury

Co ciekawe wcale nie trzeba mieszkać w drogim i zatłoczonym centrum, aby mieć blisko domu stację metra, świetne szkoły czy restauracje o zróżnicowanym menu. Dobrym przykładem są tu chociażby Bielany. Dzielnica położona w północno-zachodniej części miasta jest bardzo dobrze skomunikowana z całą stolicą i chętnie rozważana przez inwestorów. Kupują oni tu mieszkania dla siebie, ale również pod wynajem. W ostatnich latach to właśnie takie spokojne i bezpieczne dzielnice są często wybierane przez lokatorów, przyjeżdżających do Warszawy w poszukiwaniu pracy czy na studia. I bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o infrastrukturę komunikacyjną. Pozostając jednak przy temacie transportu, warto zauważyć, że na Bielanach poza metrem rozbudowana jest również sieć połączeń autobusowych i tramwajowych. A jeżeli ktoś musi przedostać się na drugi brzeg Wisły, znacznym ułatwieniem jest nowoczesny Most Grota-Roweckiego, stanowiący część trasy ekspresowej S8, a także położony nieco dalej Most Gdański.

Zachodnia część miasta to jednak nie tylko nowoczesne drogi, ale także dużo terenów zielonych. Także pod tym względem Bielany wyróżniają się na tle Warszawy, robiąc przy okazji wrażenie również na skalę europejską. Mieszkańcy na co dzień żyją tam w sprzyjających zdrowiu warunkach, co potwierdzają kolejne pomiary jakości powietrza. A sama dzielnica graniczy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, konkretnie stanowi jego otulinę. W całej Europie jedynie mieszkańcy polskiej stolicy mogą się pochwalić tak bliskim sąsiadowaniem z parkiem narodowym.

4 ETAP PRZEDSPRZEDAŻ – SPRAWDŹ PROMOCJE !      4 ETAP PRZEDSPRZEDAŻ – SPRAWDŹ PROMOCJE !      4 ETAP PRZEDSPRZEDAŻ – SPRAWDŹ PROMOCJE !       4 ETAP PRZEDSPRZEDAŻ – SPRAWDŹ PROMOCJE !      4 ETAP PRZEDSPRZEDAŻ – SPRAWDŹ PROMOCJE !